פרחי באך

פרחי באך הן 38 תמציות אנרגטיות שרקח ד”ר באך. ד”ר באך היה רופא קונבנציונלי, מאנגליה, שנפטר לפני כ 80 שנה, שלא היה מרוצה מתוצאות של הרפואה הקונבנציונלית והבין שיש יחסי גומלין בין הגוף לנפש. הוא שם לב שיש שני אנשים עם סימפטומי מחלה דומים וכשנותנים טיפול זהה התוצאה לא זהה וכן שאנשים עם התנהגויות דומות סובלים ממחלות דומות כגון אנשים שחווים לחץ, חרדה, דיכאון וכדומה. ד”ר באך עזב את הפרקטיקה שלו בעיר, עבר לאזור כפרי באנגליה והתבודד הרבה בטבע. בזמן ההתבודדות בטבע חש באנרגיות של צמחים מסוימים המשפיעים על תחושתו ומסייעים בריפויו. ד”ר באך הפיק תמציות אנרגטיות מהצמחים. הוא השתמש בפרח של הצמח כי ראה בפרח כמכיל את כל תכונות הצמח והפרי. את הפרחים הוא שם במי מעיין זכים בשמש למשך 48 שעות, סינן את המים ומהל אותם בעוד מים כדי שבסופו של דבר יתקבלו מים בלי תכשירים כימיים של הצמח, אלא תתקבל רק האנרגיה של הצמח. כל התהליך הוא ללא מגע יד אדם.

רוב התמציות עובדות לאט ובעדינות והן חלק מתהליך לשינוי ולריפוי. התמציות מסייעות בתהליך של חיזוק אישי ולאחר החיזוק שחרור מהרגלים מיותרים ומזיקים.

יש תמציות שהן תמציות מצב, העובדות מידית, ומשתמשים בהם במצבים סוערים, חד-פעמיים, כגון חרדה מבחינה הממשמשת ובאה, עייפות נקודתית, טראומה, חבלה, ועוד.

התמציות הן חלק מהכלים בטיפול, הן מחזקות את המטופלת ומסייעות לעבור את התהליך בצורה חלקה וטובה יותר.

גם בלידה התמציות מסייעות כשאני רואה שהאישה עייפה מאוד מהמאמץ בלידה, חרדה מהכאב ועוד. התמציות נותנות ליולדת שלווה, אנרגיה וכוח להמשיך.