חיה שמעון | מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

חיה שמעון

מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

נקודות אור בחושך

יולדת שליוויתי עברה תהליך לא קל. לידה שנמשכה 72 שעות בהם היו צירים כואבים, משככי כאבים יכלה לקבל אחרי 48 שעות, תהליך איטי ולא פשוט שהסתיים בניתוח קיסרי. ליולדת הספציפית הזאת היה מאוד חשוב לא ללדת בניתוח, כל מהלך ההיריון היא עשתה כל מה שביכולתה כדי להגיע ללידה רגילה, היא הכינה את הגוף פיזית, התכוננה נפשית, עברה את 72  שעות הלידה והצירים, הגיעה לפתיחה מלאה אך בסופו של דבר התהליך הסתיים בניתוח, לאם ולתינוקת שלום.
בשיחה לאחר הלידה, היולדת הייתה מאוד מאוכזבת, הרגישה שכל 72 השעות של תהליך הלידה היו לשווא ובכלל כל ההתארגנות שלה לפני. “בשביל מה היה צריך את זה, חבל שלא הלכתי ישר לקיסרי וזהו, חבל על כל הסבל”.
הסיפור הזה הוא רק משל. התנהלות כזאת קוראת לא פעם כשאנו משתוקקים למשהו, מתכוננים אליו ובסופו של דבר מקבלים משהו אחר, לא בגלל שלא התאמצנו מספיק, אנחנו עשינו את המקסימום אבל קיבלנו משהו אחר. יש הרבה פעמים תחושה של אכזבה, שרימו אותנו, כעס, לא לזה פיללנו. כל התחושות הן לגיטימיות וחשוב לתת להן מקום.
לאחר “תקופת הבאסה”, שאולי אפילו כדאי לתחם אותה, כדאי לנסות לראות האם היו נקודות אור בתהליך, האם מצאתי בעצמי, תוך כדי התהליך תכונות טובות שלא ידעתי עליהן קודם, יכולות שלא שמתי לב אליהן?
בתפיסת עולמי יש כמה הנחות בסיס:
• יש תוכנית על ליקום שלא תמיד אנחנו מבינים.
• הטבע שלנו הוא בריא ונולדנו לחוות שפע בריאות ושמחה.
• כל דבר שקורה ביקום יש לו מטרה, אין “סתם” בעולם.
• אין אף פעם כוס מלאה, תמיד יש יתרונות וחסרונות בכל דבר.
• את החושך אני מגרשת בהגדלת האור.

כלומר כל חוויה שאני עוברת, לטוב ולמוטב יש לה תכלית. גם אם לא הצלחתי במשהו לא “סתם” עברתי את התהליך ולא בזבזתי זמן, ובכל חוויה תמיד אוכל למצוא נקודות אור. אם אצליח למצוא את נקודת האור בתהליך הצלחתי להוציא מתוק מעז.
הצמיחה בחיים היא לראות את נקודות האור, לאסוף אותן ולצמוח איתן. מעבר לצמיחה האישית שארוויח מכך האנרגיה הפנימית תהיה גדולה, אחסוך את התחושה והאנרגיה השלילית המתווספת לאכזבה וכעס. לפעמים לא מצליחים לראות את האור. אני מוצאת שההבנה שלי שכרגע אני לא רואה את האור, יש כוונת מכוון שהיא נסתרת ממני, עוזרת לי לעבור את התקופה הקשה ולעבור הלאה.
זה לא תמיד קל אך זה כמו שריר. בהתחלה זה קשה, מצליחים לראות לאחר מאמץ אולי נקודת אור אחת אך לאחר אימון מתמיד שאני מתחילה להתרגל למצוא את נקודות האור הן פשוט קופצות למולי ואני יכולה לראות אותן ללא מאמץ. האנרגיה שנחסכת לי יכולה להיות מתועלת לבניה, יצירה והתקדמות.

 

לחשבון האינסטגרם שלי

אני מזמינה אותך להכנס לחשבון האינסטגרם שלי, שם אני מפרסמת מחשבות, עצות וטיפים לחיים בריאים ומיטיבים.