חיה שמעון | מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

חיה שמעון

מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

לראות את התפוז

הבוקר קמתי מלאת מרץ ורעיונות לכתיבה ולשיפור אתר האינטרנט המתחדש שלי. איש המחשבים נוסע לחו”ל עוד יומיים ואני רוצה להספיק להוסיף שינויים מהותיים לאתר שעולה לאוויר. איך שאני קמה אני רואה שאין חשמל, כלומר אין לי מחשב וגם חושך בבית. התעצבנתי. האש בוערת בפנים עם כל הרעיונות, התכוננתי להקדיש שעתיים לכתיבה וכל היום אחרי זה כבר מלא. ראיתי שאני נכנסת לסחרחורת של רגשות, עצרתי רגע ונשמתי. די מהר הצלחתי לראות שזה המצב כרגע, אין ביכולתי לשנות את הקיים וניסיתי להיות יצירתית. חשבתי אולי אוכל לשנות קצת את סדר היום ולאחר חשיבה נוספת החלטתי לצאת להליכה במקום חדר הכושר שהייתי אמורה ללכת אליו עוד שעתיים בתקווה שעד שאסיים את ההליכה, החשמל יחזור. יצאתי לדרך, היה חושך, העולם עוד ישן ורק אני, המחשבות ובורא עולם. זו תחושה נהדרת! תוך כדי הליכה עולות תובנות, אני רואה איך הצלחתי בשלוה יחסית לשנות את סדר היום, עלה לי הרעיון לכתוב
את המאמר הזה, הלב נפתח והשמחה גאתה.

הגעתי הביתה, החשמל חזר ואני לסדר היום.

זו דוגמא קטנה ולא בעלת חשיבות עליונה אך בהחלט למדתי דברים שאפשר ליישם גם על דברים גדולים יותר בחיים.

בכל התהליך הזה הבנתי כמה דברים:

  • אני יכולה לתכנן והעולם מגיש לי דברים אחרים. בחלק מהמקרים אני יכולה לשנות אך לא תמיד. כשאני לא יכולה לשנות, לנסות להבין זאת ואז לראות איך אני מוציאה את המקסימום ממה שקרה.
  • בהתנהלות זו חסכתי לעצמי הרבה מאוד עצבים, כעס ותחושות לא נעימות. זה חוסך הרבה אנרגיה שאני יכולה לתעל למקומות אחרים, יעילים יותר.
  • הרווחתי מאמר שלא היה יוצא מהלב בצורה שיצא אם לא הייתי חווה את מה שחוויתי הבוקר
  • בסופו של דבר הספקתי הכל, קצת בסדר שונה אך בסופו של יום רשימת המטלות נעשתה
  • זה שלא קיבלתי מה שרציתי לא אומר שקיבלתי משהו לא טוב. אם רציתי אבטיח וקיבלתי תפוז זה לא עושה את התפוז ללימון. לפעמים התפוז זה מה שאני בעצם צריכה, אולי הגוף זקוק לויטמין לתאית ולריח של התפוז?
  • גמישות ויצירתיות הם כלי משמעותי שאני צריכה לעבוד עליו, זה משתלם.

לחשבון האינסטגרם שלי

אני מזמינה אותך להכנס לחשבון האינסטגרם שלי, שם אני מפרסמת מחשבות, עצות וטיפים לחיים בריאים ומיטיבים.