חיה שמעון | מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

חיה שמעון

מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

המתנה

המתנה

יש זמנים בחיים שפשוט צריך להמתין. יצרנו, עשינו ועכשיו מחכים לדברים שיזוזו.

יש מעבר קבוע בין עשיה להמתנה, המעברים האלה מאפשרים יצירה. המתנה יכולה להיות הזמן של יצירת רעיון, המצאה שלו והעשיה תוציא אותו לפועל ולאחר ההוצאה לפועל יש המתנה שהיא מנוחה מהעשיה, התענגות על היצירה ואז שוב יש יצירת רעיון חדש.

בחיינו המערביים אנו רגילים לחיי אינסטנט, הכל כאן ועכשיו. כשכותבים מייל רוצים תשובה תוך שעה, כשמתקשרים מצפים שאדם יהיה זמין, כשעושים רוצים תוצאות מידיות, יש קושי בדחיית סיפוקים. מעבר לכך, סיימנו משהו, לא נהנים מהקיים, ישר ממשיכים הלאה, לדבר הבא.

אנו חיים במרוץ מתמיד, יש הרבה מתח ולחץ. אנו יכולים לראות פיזית את התוצאות של מתח, לחץ, חוסר בשעות שינה ועוד. יש היום מחקרים שמראים קשר ישיר בין השמנת יתר, התקפי לב, חרדות, דכאונות ועוד מרעין בישין לבין חיים רוויים בלחץ.

פעם כתבנו מכתב ולקח שבועיים עד שקיבלנו תשובה, כשהיינו מחוץ לבית לא יכלו להתקשר אלינו. היה יותר שקט. אני לא באה לשלול את המצאות המאה של פלאפון, מייל, פקס וכדומה אך אם היינו מסוגלים להשתמש בהם בצורה תבונית יותר, לפעמים פשוט לסגור, לא להיות זמינים, לא לצפות לקבל תשובות מידיות פשוט להרגיש את המתיקות שבהמתנה.

המתנה היא מעין מתנה. המתנה היא זמן מאוד פעיל הגוף נח אך המחשבות שטות להן למרחבים אין סופיים. אם ניתן לזה לקרא, נראה שבמקום השקט הזה מגיעות התובנות, מגיעים הרעיונות, מגיע השקט הנפשי.

השבוע, נסי כל יום לקחת רבע שעה, לשבת במקום נעים ושקט, במשך חמש דקות לשים לב לנשימות, לנקות את הראש מ”רשימת הצרכים” של אותו יום ולאחר מכן במשך 10 דקות לשים לב מה קורה למחשבות, מה קורה לגוף, זה ממש קסם

בהצלחה!

לחשבון האינסטגרם שלי

אני מזמינה אותך להכנס לחשבון האינסטגרם שלי, שם אני מפרסמת מחשבות, עצות וטיפים לחיים בריאים ומיטיבים.