חיה שמעון | מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

חיה שמעון

מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

יצירתיות

יצירתיות היא בעצם האש הפנימית שלנו שמאפשרת לנו ליצור, להמציא, לחדש ולהביא עוד טוב לעולם. היצירתיות שלנו מתועלת על ידי התשוקה שלנו. כשיש לנו תשוקה לעשות משהו אנחנו מתרגמים את זה לעשייה. כשאנו מקשיבים לתשוקות שלנו אנחנו מתעסקים בדברים שאנו רוצים, דברים שאנו טובים בהם, יוצרים דברים חדשים וזה ממלא אותנו בשמחה ובעונג. אנחנו משתמשים באש הפנימית שלנו ביצירתיות הטבעית שלנו.
כשאנו לא מקשיבים לתשוקות שלנו בגלל הביקורת העצמית, בגלל פחד או כל דבר אחר אנחנו מדכאים את האש הפנימית שלנו. האש הפנימית אף פעם לא תכבה וכשהיא לא מוצאת נתיב יצירתי וטוב היא תמצא נתיב אלטרנטיבי שיזיק לנו כמו דיכאון, התמכרויות שונות כגון ביקורתיות גבוהה, אכילה, חרדה ועוד.
למען בריאותנו אנו צריכים לאפשר ליצירתיות למצוא את הנתיב הנכון והטוב.
התגובות שאני שומעת לפעמים כשאני משוחחת עם אנשים על נושא זה: “מה, אני אעשה רק מה שמתחשק לי? איפה האחריות?”, “יש התחייבויות, אני לא מרכז העולם” ועוד ועוד.
אני לא מורידה את האחריות למעשנו. כל אחד אחראי למעשיו ולתוצאות שלהם ומצד שני, כן בשבילי נברא העולם.
כשאנחנו מקבלים את זה שיש לנו מקום בעולם מעצם קיומנו וכן, יש לנו אחריות להביא את המתנות שלנו לעולים וכדי לבצע את תרומתנו לעולם כדאי ללכת אחרי התשוקות שלנו. התשוקות שלנו יכוונו אותנו לייעודנו בעולם. התשוקות זה לא “מה שמתחשק” שזה לפעמים נובע מחסרים שיש לנו כי אנו לא פועלים לפי התשוקה שלנו אלא מה התשוקה הפנימית שלנו, מבפנים, מהבטן. לפעמים אנו עוסקים במקצוע שאנו לא אוהבים כי לחצו עלינו ללמוד מקצוע מסוים, כי זה מה שמצאנו בשלב מסוים, כי זה נוח ועכשיו מכוח האינרציה אנו ממשיכים וכו’ .
האם את מרגישה שאת עושה דברים כי צריך, כי כך נכון, את חסרת אנרגיה בסוף היום? אם ענית כן על חלק מהתשובות אני ממליצה לך לשבת ולהשלים את המשפט 12 פעמים: “אני ממש משתוקקת ל….. ” כל פעם עם משהו אחר. צאי מתוך הנחה שאין לך שום מגבלה לא של כסף, לא של זמן שום מגבלה שהיא. אל תחשבי מדי הרבה פשוט תרשמי כל דבר שעולה לראש שיהיה הדמיוני ביותר. תראי מה עולה. מה התחושה שלך שאת רואה את הרשימה?
השבוע אני ממליצה לך לנסות להגשים או להעשות את הצעד הראשון להגשמת שתי שאיפות מתוך הרשימה. את יכולה, מגיע לך ומגיע לסובבים אותך.
בסוף השבוע רשמי, מה היו התחושות שהגשמת את השאיפות?
בהצלחה!

 

לחשבון האינסטגרם שלי

אני מזמינה אותך להכנס לחשבון האינסטגרם שלי, שם אני מפרסמת מחשבות, עצות וטיפים לחיים בריאים ומיטיבים.