חיה שמעון | מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

חיה שמעון

מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

שמירת הפה 2

בהמשך למה שהתייחסתי בשמירת הפה 1, שמומלץ לשמור על דברים שנכנסים לפה, כך גם מומלץ לשמור על הדברים היוצאים מהפה. כבר אמרו חכמנו, חיים ומוות ביד הלשון. למילים היוצאות מהפה יש השפעה גדולה על הסביבה הן פיזית והן נפשית.
פיזית, אפשר לראות זאת יפה בספרו של מאסארו אמוטו, מסרים מהמים, בו הוא מראה השפעה של מילים על מים. בספר ישנן תמונות של גבישי קרח שכשהיו במצב צבירה נוזלי הצמידו לכוס מילים נעימות הרשומות על נייר או שאדם אמר מילים נעימות בנוכחות כוס המים. במקביל, צילמו גבישי קרח שכשהיו במצב צבירה נוזלי הצמידו לכוס מילים לא נעימות הרשומות על נייר או שאדם אמר מילים לא נעימות בנוכחות הכוס. מדהים לראות את השוני בגבישים. גבישים שנחשפו למילים נעימות היו סימטריים ויפים ואילו גבישים שנחשפו למילים לא נעימות היו לא סימטריים ולא יפים. הגוף שלנו הוא 70  מים כך שמילים לא נעימות שנאמרות בחלל האוויר משפיעות עלינו פיזית.
נפשית אנו יכולים להרגיש כשמישהו אומר לנו משהו טוב איך הלב מתרחב, כמה נעים לנו, איזה רגשות טובים עולים וכשמישהו אומר לנו ביקורת איך הלב מתכווץ, איך התחושה לא נעימה, רגשות אשם ועוד. במקביל, גם שאנו אומרים מילים לא נעימות, מקטרים, מבקרים, משתמשים במילים לא יפות, זה לא רק משפיע על הזולת אלא גם עלינו האומרים.
הטבע הבריא שלנו הוא לעשות טוב, הטבע הבריא שלנו הוא לרצות להשתפר ולשפר. כאשר אנו עושים אנו גם טועים. לרוב אנו יודעים כאשר אנו טועים והתפקיד שלנו הוא לקחת אחריות על הטעויות שלנו, לנסות לתקן אם אפשר, להתנצל במידת הצורך, לפצות את מי שצריך ובפעם הבאה לנסות לשפר.
לרוב אנו יודעים כשאנו עושים טעויות וכך גם האחר ואין צורך לתזכורות. מה שיכול להועיל זה פרגון, אמירת תודה והערכה כשעשו לנו משהו טוב, לשבח את עצמנו ואת הזולת כשעושים דברים מוצלחים, גם על הניסיון לעשות יש צורך בעידוד.
הטבע הבריא שלנו הוא לעשות טוב ולשם נשאף. תסתכלו על ילד קטן כשאנו שמחים על מעשה שעשה, הוא ינסה לחזור עליו שוב כדי להמשיך ולעשות טוב, כך גם אנחנו.
כשנשים זרקור על הטוב המיותר ידחק לצד. כדי לגרש את החושך לא נאבקים בחושך אלא מדליקים נר.
לכן יש חשיבות למילים הטובות הנזרקות לחלל האוויר הן לאומר והן למקבל.
השבוע תיקחי פנקס ותרשמי כל פעם שאת מפרגנת, שאמרת מילה טובה, קודם כל לעצמך וגם לסובבים אותך. בסוף השבוע תרשמי איך הרגשת.
בהצלחה!

לחשבון האינסטגרם שלי

אני מזמינה אותך להכנס לחשבון האינסטגרם שלי, שם אני מפרסמת מחשבות, עצות וטיפים לחיים בריאים ומיטיבים.