חיה שמעון | מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

חיה שמעון

מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

אהבה עצמית

מערכת היחסים הראשונית והבסיסית שלנו המשפיעה על כל מערכות היחסים האחרות היא מערכת היחסים שלנו עם עצמנו. איך אני תופסת את עצמי, איך אני מתייחסת לעצמי, כמה ביקורתית אני כלפי עצמי, כמה אני מרשה לעצמי לשגות, כמה אני מפרגנת לעצמי ועוד ועוד.
כאשר מערכת היחסים שלי עם עצמי טובה היא תשליך על מערכות היחסים האחרות, הן יהיו בריאות יותר, מאוזנות יותר, מספקות וממלאות.
כאשר אני לא מרגישה טוב עם עצמי או שאני רואה שמערכות יחסים שלי עם אנשים אחרים לא מספקות, מתישות ולא נעימות כדאי לי להסתכל פנימה ולראות מה מערכת יחסים שלי עם עצמי. איך אני מרגישה עם עצמי, כמה טוב לי עם עצמי, האם אני מרגישה שיש לי מרחב מחיה, שיש לי מקום או שאני מרגישה שאני מקופחת, לא מקשיבים לי, אני לא טובה מספיק ועוד כהנא וכהנא תחושות לא מספקות.
מערכת היחסים שלי עם עצמי היא מערכת יחסים לכל דבר ועניין ויש להשקיע בה זמן ומחשבה. מערכת יחסים טובה עם עצמי מתבססת על ההבנה שיש לי מקום בעולם עצם זה שאני קיימת, ללא תנאי. מערכת יחסים טובה עם עצמי לא הופכת אותי לנרקיסיסטית או לאגואיסטית. אנשים כאלה הם אנשים שבדרך כלל מערכת היחסים שלהם עם עצמם לא טובה. נרקיסיסטיות ואגואיסטיות היא בעצם דרישה למקום כשהתחושה היא שאין לאדם מקום. זו דרך שלילית לנסות למלא את החסר. כאשר אני מרגישה טוב עם עצמי, חלק מהווייתי יהיה לעזור לאחרים, לתת להם מקום, להתייחס לאחר. זה מדהים כמה הסבלנות והסובלנות גדלים כאשר אני מרגישה שיש לי מקום ואני מבינה שיחסי לאחרים לא יגרע ממקומי ויותר מכך, חשוב שלאחר יהיה מקום גם עבורו אך גם עבורי. כשלכל אחד יש את מקומו, יש הרמוניה, יחסי שיתוף ואפשר לצמוח ביחד, וזה אף פעם לא יבוא אחד על חשבון השני.
כדי לשמר את מערכת היחסים שלי עם עצמי, כפי שציינתי זו עבודה מתמדת. יש דרכים רבות לעשות זאת וכל אחת צריכה למצוא את הדברים שממלאים אותה וגורמים לה להרגיש טוב עם עצמה. אני מציאה כאן כמה רעיונות אך זו רק הצעה וכל אחת תיקח את זה לאן שטוב לה. חשוב לעשות את הדברים האלה ברמה היומיומית.
כמה רעיונות לעשייה יומיומית:
• להקדיש כל יום זמן לעצמי לעשות דברים שאני אוהבת לעשות. במידת הצורך אפילו לרשום ביומן פגישה עם עצמי. זה יכול להיות כל דבר: לקרא ספר, לטייל בחורשה ליד, לשבת על כוס קפה ועוגה, לשוחח עם חברה, כל דבר שגורם לי עונג.
• לחייך כל בוקר לעצמי במראה. להתחיל להנות ממה שאני רואה שם, לפרגן לעצמי ולהגיד לעצמי כמה אני מקסימה.
• בסוף היום לעשות רשימה של לפחות 5 כל הכבוד לי, על דברים שעשיתי באותו יום. כן גם להספיק לבשל, להכניס כביסה למכונה ועוד כהנא וכהנא, זה לא מובן מאליו.

עשי זאת במשך השבוע ובשבוע הבא נדון על מערכות יחסים עם אחרות.
בהצלחה!

לחשבון האינסטגרם שלי

אני מזמינה אותך להכנס לחשבון האינסטגרם שלי, שם אני מפרסמת מחשבות, עצות וטיפים לחיים בריאים ומיטיבים.