חיה שמעון | מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

חיה שמעון

מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

תחליפי אוכל

כאשר בסעודה למלכ”ה התשובה ללמה אני רוצה לאכול היא לא רעב, כדאי למצוא תחליף.
כשאנחנו אוכלות למרות שלא רעבות, אנחנו מעמיסות על הקיבה, מוסיפות קלוריות מיותרות והכי חשוב, לרוב, התחושה לאחר האוכל לא תהיה מספקת וטובה.
יש כמה סיבות בהן אנו פונות לאוכל והן לא רעב. אתייחס לכל אחת בפני עצמה.


עייפות

אם את מרגישה שאת עייפה ואת צריכה את האוכל כדי להעיר אותך, לפעמים זה צורך השעה. את בעבודה, יש ישיבה חשובה ואת זקוקה לאנרגיה שהאוכל יתן לך, לכי על זה.

במידה ואת בבית ואת יכולה, תפרגני לך מנוחה ולכי לישון. הגוף שלנו זקוק לשבע עד שמונה שעות שינה ביממה. הרבה מאיתנו לא ממלאים את הצורך הזה וכדי שהגוף יוכל להמשיך ולתפקד, מוסיפים קלוריות. כבר נכתבו הרבה מאוד מאמרים על חיוניות השינה ועל המערכות החיוניות בגוף המרוויחות משינה מספקת כמו המוח, הקיבה, השרירים ועוד.
שינה מספקת תשמור אותך ערנית, חיונית, תחזק את הגוף ואת תזדקקי לפחות קלוריות לפעול.


כעס/עצב

כאשר אנחנו מרגישות רגשות לא נעימים, לפעמים, האוטומט זה להתנחם באוכל. לפעמים האוכל אכן מנחם ונותן תחושה טובה אך לרוב, לאחר מעשה, התחושה לא משתנה, נוסף כעס על הקלוריות המיותרות וגם התחושה בבטן לא נעימה.
אתייחס בהרחבה במאמר אחר לנושא הרגשות. כרגע, לפני שאוכלים מהסיבה הרגשית, שווה לשאול האם זה באמת מה שאני זקוקה לו, האם זה מה שיתן לי תחושה טובה יותר?
אם התשובה היא לא, נסו לפנות לפתרון אחר.


שיעמום 

את השעמום אני מחלקת לשתי קטגוריות
שיעמום בפה – כאשר משעמם בפה, אפשר לפתור את הבעיה בפתרונות עם מעט קלוריות: סוכריה ללא סוכר, למצוץ חרצן בפה, מסטיק או כל דבר שיעסיק את הפה בלי להטריד את הקיבה.
שיעמום בכלל – הגיע ערב, עדיין לא זמן לישון, אין מה לעשות, פונים לאוכל.
אחת הדרכים להתמודד עם המצב היא להכין רשימה של דברים שגורמים לך עונג, אינם קשורים לאוכל והם זמינים. חופשה בקריביים יכולה להיות מענגת אך היא לא זמינה ולכן לא תכנס לרשימה :-).
חשוב לעשות את הרשימה הזאת בזמן רגוע ושקט. אם את יכולה, שבי עכשיו והכיני את הרשימה. פעילויות לדוגמא: קריאה בספר, משחק מחשב, סרט, סריגה, ציור, שיחה עם חברה ובעצם כל דבר שמענג אותך והוא זמין.
כאשר תוקף אותך השעמום, גשי לרשימה ומצאי לך את העיסוק שיהיה לך כיף עכשיו לעשות וכך תפסת שלוש ציפורים במכה אחת גם נהנת, גם לא הכבדת על הקיבה וגם לא הוספת קלוריות מיותרות.
לעשות את הרשימה הזאת כשמשתעממים ורוצים לאכול זה מאוד קשה. חשוב שתהיה רשימה זמינה שלא צריך לחשוב עליה ואפשר ישר לעשות את הדברים.


בהצלחה!

לחשבון האינסטגרם שלי​

אני מזמינה אותך להכנס לחשבון האינסטגרם שלי, שם אני מפרסמת מחשבות, עצות וטיפים לחיים בריאים ומיטיבים.