חיה שמעון | מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

חיה שמעון

מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

מי אני

חיה שמעון

אני מאמינה שהטבע שלנו הוא בריא וטוב ונולדנו לחיים מלאים בשפע עונג ובריאות. נולדנו עם כלים שיעזרו לנו להביא את המתנות שלנו לעולם. לכל אחת יש את הייחודיות שלה, את תכונות האופי, הכישורים והיכולות להוציא מעצמה את המקסימום, לחדש דברים, להעשיר את העולם מתוך שמחה והנאה.

קצת על עצמי

אני נשואה לנפתלי ואמא לארבעה בנים מקסימים: נדב איתי יואב ועודד וחמות לכלות נהדרות ענבל נעמי ומיכל. נהנת מהמתנה האולטימטיבית, נכדים, רותם, אלון, איילה, יאיר ואיתן.

במשך יותר מעשור עסקתי בניהול אדמיניסטרטיבי, הייתי טובה בתחום זה, התנאים היו טובים, סביבת העבודה הייתה נעימה, אך הנפש לא הייתה שקטה. הייתי זקוקה לשינוי. הבנתי שמיציתי את עבודתי בתחום הניהול, אך לא ידעתי לאן לפנות. כדי למלא את החסר, ניסיתי לשנות את חיי. חשבתי אולי אלמד והלימודים ימלאו את החסר. למדתי תואר ראשון בניהול וסוציולוגיה באוניברסיטה, התנדבתי כנהגת אמבולנס במגן דוד אדום, אך עדיין הרגשתי שאני זקוקה לשינוי מהותי יותר. בעקבות שיחה אקראית עם חברה, נודע לי על מקצוע תומכת לידה (דולה) והחלטתי לנסות.

יצאתי לדרך. היום לאחר 19 שנים אני מבינה שהיה זה תחילת המסע של שינוי מקצועי וגם של התקרבות אל עצמי. כל צורת העבודה כדולה שונה מאוד מכל מה שעסקתי עד היום. לא רק נושא התפקיד אלא מהותו. יש טכניקות עבודה, יש ידע ונהלים, אך לרגשות ולתחושות יש משקל גדול ומהותי וכל צורת העבודה שונה.

את מקצוע תומכת הלידה למדתי במרכז הישראלי לחינוך ללידה, לאחר סיום הקורס רציתי להגדיל את ארגז הכלים שלי כדולה וכן למצוא תחומי עבודה נוספים בימים שאני לא מלווה לידות. כל כלי נוסף שלמדתי, התמחתי בו כמטפלת מוסמכת על מנת שאוכל להיות מקצועית בטיפול. במכללת רידמן למדתי רפלקסולוגיה, דמיון מודרך ופרחי באך. כל לימוד כזה, מעבר לכלי שקיבלתי, התקרבתי גם לעצמי. ואז רציתי שההתקרבות לעצמי לא תהיה תוצאת לוואי אלא משהו בפני עצמו והתחלתי ללמוד שיטת ימימה.

לאחר כמה שנים של עבודה כדולה וכמטפלת ריכזתי קורסי דולות במרכז הישראלי לחינוך ללידה בשיתוף עם רידמן, קורסים של דבש מסלע וקורסים של מכללת ללדת. 

המשכתי בלימודים ולמדתי אצל ד”ר פינקי פיינשטיין את השיטה שלו בטיפול פסיכו קריאטיבי CRBT. במקביל השתלמתי בעבודה עם קלפים טיפוליים, עברתי השתלמויות בארץ ובחו”ל וממשיכה לעשות זאת גם כיום מתוך הבנה שההתפתחות שלי הן המקצועית והן צמיחתי האישית תמשיך עד יומי האחרון.

במהלך השנים בעבודתי פגשתי נשים שחווית הלידה שלהן לא הייתה מייטבית, החוויה ליוותה אותן במהלך החיים. יש נשים שהנושא עלה לפני הלידה הבאה, לפעמים הדבר הפריע להן בחיי היום יום ולפעמים הן רצו להצליח ולשחרר את הטראומה שיוכלו להסתכל על הלידה בעניים טובות ולב שמח. יצרתי תהליך קצר של עיבוד לידה בגישת מקשיבות מהלב, מפגש של שעה וחצי בדרך כלל הספיק ותודה לאל הנשים יצאו בלב שלו, עין טוב, ראו את העוצמות שבהן.

ראיתי את הצורך הנרחב ויצרתי קורס לנשות מקצוע כדי לאפשר מענה נרחב לנשים לקבל את הטוב הזה.

במהלך לימודי ועבודתי הפנימית גיליתי כלים שאני משתפת בסדנאות: תודעת שפע, סעודה למלכ”ה – אכילה מודעת, חיבור למחזור הנשי ועוד

באתר זה אפרוס קצת כלים, אציג את עצמי ואת עבודתי ואני כאן לסייע ואשמח להיות שותפה למסע לשינוי.

אני מאחלת לך חיים טובים מאושרים ומענגים.

לחשבון האינסטגרם שלי​

אני מזמינה אותך להכנס לחשבון האינסטגרם שלי, שם אני מפרסמת מחשבות, עצות וטיפים לחיים בריאים ומיטיבים.