חיה שמעון | מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

חיה שמעון

מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

מה היא דולה

מה עושה דולה (תומכת לידה)?

כדולה אני רואה את תפקידי כמסייעת לנשים בתהליך הלידה ומאפשרת להן לחוות לידה בטוחה ומספקת.

במהלך הלידה אני מנצלת את הידע שלי לתת לך סיוע פיזי ונפשי וכן עזרה בהתקשרות עם אנשי הצוות הרפואי על מנת שיהיה לך ולבעלך את המידע הנחוץ לקבל החלטה מושכלת במהלך הלידה. אסייע לקידום הלידה ע”י מסאז’ים, תנוחות, ועוד טכניקות הרגעה. כדולה אני עובדת עבורך ולא עבור מיילדת או בית חולים ולכן אני שם עבורך בכל מהלך הלידה.

בחירת דולה

אני מעדיפה להיפגש איתך ועם בעלך (אם תרצי בכך) לפחות פעמיים לפני הלידה. בפגישות נשוחח ונדון בהעדפותיך, רצונותיך והדרך בה את מעוניינת לעבור את תהליך הלידה. אשמח לענות לשאלות ולשוחח על חששות או פחדים אם ישנם. נמצא את הדרך הטובה ביותר בה נעבוד ביחד. הפגישה הראשונה תהיה פגישת היכרות ללא כל התחייבות מצידך, לראות שאכן יש את הכימיה הנכונה. במידה ותחליטי כי את מעוניינת בי כדולה, נתמקד בפגישות הבאות בכל שלב בתהליך הלידה, נלמד אותו ונראה מה הכי מתאים לך. אני אלמד מהם הדברים שעוזרים לך להתמודד עם כאב ולחץ ונתרגל שיטות הרפיה, תנוחות ומסאז’. אהיה זמינה עבורך טלפונית בכל מקרה של שאלה או בעיה.

כאשר תהליך הלידה מתחיל

אבקש שתתקשרי אלי ברגע שאת מרגישה שהתהליך מתחיל, אפילו אם את עדיין לא זקוקה לי. אני יכולה לענות לך על שאלות ולייעץ לך בדרכי התמודדות עם הצירים וברגע שאת תרגישי שאת מעוניינת, אני אגיע להיות איתך, או בביתך או בבית החולים – כפי שתבחרי. (זמן ההגעה המשוער שלי הוא כשעה, קחי זאת בחשבון). אהיה איתך בכל מהלך הלידה.

אחרי הלידה

אשאר איתך לאחר הלידה בדרך כלל כשעה שעה וחצי. אם יש צורך אעזור בהנקה הראשונה מיד לאחר הלידה וכן בימים הקרובים. אשמח לענות לך טלפונית על כל שאלה בנוגע ללידה או לטיפול בתינוק. כמו כן אפגש איתך לאחר הלידה, בזמן הנוח לך, לשוחח על הלידה, לשמוע איך הרגשת, להתפעל מהתינוק ולקבל משוב על תפקידי כדולה.

מה דולות אינן עושות?

כדולה אני לא:

– מבצעת בדיקות קליניות כגון בדיקת דופלר, בדיקות וגינאליות, וכדו’. אני איתך לתת תמיכה נפשית ופיזית ולספק מידע ועצות.

– מחליטה עבורך. אני אעזור לך לקבל את המידע הדרוש כדי שתוכלי לקבל החלטה מושכלת ואזכיר לך כאשר את סוטה מהתוכנית המקורית שלך אך ההחלטה היא שלך.

– אדבר עם הצוות הרפואי עבורך כאשר צריך לקבל החלטות. אדון איתך בנושא ואציע הצעות אך ההחלטה היא שלך ושל בעלך ואתם תעדכנו את צוות בית החולים בהחלטתכם.

 

את הסמכתי לתפקיד הדולה, קיבלתי מהמרכז הישראלי לחינוך ללידה.

 

לחשבון האינסטגרם שלי​

אני מזמינה אותך להכנס לחשבון האינסטגרם שלי, שם אני מפרסמת מחשבות, עצות וטיפים לחיים בריאים ומיטיבים.