חיה שמעון | מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

חיה שמעון

מטפלת הוליסטית ותומכת לידה (דולה)

בדיקות

אני מאמינה שהטבע שלנו הוא בריא וטוב ונולדנו לחיים מלאים בשפע עונג ובריאות. נולדנו עם כלים שיעזרו לנו להביא את המתנות שלנו לעולם. לכל אחת יש את הייחודיות שלה, את תכונות האופי, הכישורים והיכולות להוציא מעצמה את המקסימום, לחדש דברים, להעשיר את העולם מתוך שמחה והנאה.

מטפלת הוליסטית

כמטפלת אני רואה את תפקידי לעזור למטופלת לחזור לטבע הבריא שלה. אני מטפלת בנשים ובגברים. רוב הטיפול שלי עד היום נסב סביב נשים מעצם היותי תומכת לידה ולכן האתר נכתב בלשון נקבה אך הוא מיועד לשני המינים.

במהל השנים צברתי כלים רבים המסייעים לי לעזור למטופלת למצוא בתוכה את התשובות הנכונות לה.

הטבע ברא אותנו בריאים ומיועדים לחיים מלאי יצירה, עניין, שפע, עונג ושמחה. לפעמים דרך החיים שלנו שמה לנו מהמורות, עיקולים ומכשולים וכל אחת מצאה לעצמה את הדרך לעבור תלאות אלו. כיום, לאחר שנים ההרגלים, הדרכים בהם אנו מתנהלים כבר לא מתאימים לנו ולא מסייעים אך קשה להיגמל מהרגלים אלו.

בסדרת מפגשים קצרה (10-14), אני נותנת כלים איתם תוכל המטופלת לחזור לטבע הבריא, לשמר הרגלים טובים ולהפטר מהרגלים מזיקים. המטופלת יוצאת למסע אל עצמה, בדרך מכירה שוב את הכלים הטמונים בה לחיים טובים ומקבלת תמיכה לאורך הדרך.

תומכת לידה

בכל אישה הרה יש את היכולת הפיזית והנפשית ללדת לידה טובה ובריאה. לכל אישה יש את דרך הלידה המתאימה לה וכל דרך שנבחרה היא נכונה וטובה. כתומכת לידה אני עוזרת לך לגלות את הכוחות שלך,להבין את תהליך הלידה כך שתוכלי למצוא את הדרך שנכונה לך.

אני מלווה אותך בכל מהלך הלידה בתמיכה פיזית ונפשית בתהליך, להזכיר לך את כוחותייך ורצונותייך כך שהלידה תהיה חוויה משמעותית וחיובית.

קצת על עצמי

אני נשואה לנפתלי ואמא לארבעה בנים מקסימים: נדב איתי יואב ועודד וחמות לכלה נהדרת ענבל.

במשך יותר מעשור עסקתי בניהול אדמיניסטרטיבי, הייתי טובה בתחום זה, התנאים היו טובים, סביבת העבודה הייתה נעימה, אך הנפש לא הייתה שקטה. הייתי זקוקה לשינוי. הבנתי שמיציתי את עבודתי בתחום הניהול, אך לא ידעתי לאן לפנות. כדי למלא את החסר, ניסיתי לשנות את חיי. חשבתי אולי אלמד והלימודים ימלאו את החסר. למדתי תואר ראשון בניהול וסוציולוגיה באוניברסיטה, התנדבתי כנהגת אמבולנס במגן דוד אדום, אך עדיין הרגשתי שאני זקוקה לשינוי מהותי יותר. בעקבות שיחה אקראית עם חברה, נודע לי על מקצוע תומכת לידה (דולה) והחלטתי לנסות.

יצאתי לדרך. היום לאחר 8 שנים אני מבינה שהיה זה תחילת המסע של שינוי מקצועי וגם של התקרבות אל עצמי. כל צורת העבודה כדולה שונה מאוד מכל מה שעסקתי עד היום. לא רק נושא התפקיד אלא מהותו. יש טכניקות עבודה, יש ידע ונהלים, אך לרגשות ולתחושות יש משקל גדול ומהותי וכל צורת העבודה שונה.

את מקצוע תומכת הלידה למדתי במרכז הישראלי לחינוך ללידה, לאחר סיום הקורס רציתי להגדיל את ארגז הכלים שלי כדולה וכן למצוא תחומי עבודה נוספים בימים שאני לא מלווה לידות. כל כלי נוסף שלמדתי, התמחתי בו כמטפלת מוסמכת על מנת שאוכל להיות מקצועית בטיפול. במכללת רידמן למדתי רפלקסולוגיה, דמיון מודרך ופרחי באך. כל לימוד כזה, מעבר לכלי שקיבלתי, התקרבתי גם לעצמי. ואז רציתי שההתקרבות לעצמי לא תהיה תוצאת לוואי אלא משהו בפני עצמו והתחלתי ללמוד שיטת ימימה.

לאחר כמה שנים של עבודה כדולה וכמטפלת ריכזתי קורסי דולות במרכז הישראלי לחינוך ללידה בשיתוף עם רידמן וכן קורסים של דבש מסלע. כיום אני מרצה בקורסים של דולות.

המשכתי בלימודים ולמדתי אצל ד”ר פינקי פיינשטיין את השיטה שלו בטיפול פסיכו קריאטיבי CRBT. במקביל השתלמתי בעבודה עם קלפים טיפוליים, עברתי השתלמויות בארץ ובחו”ל וממשיכה לעשות זאת גם כיום מתוך הבנה שההתפתחות שלי הן המקצועית והן צמיחתי האישית תמשיך עד יומי האחרון.

באתר זה אפרוס קצת כלים, אציג את עצמי ואת עבודתי ואני כאן לסייע ואשמח להיות שותפה למסע לשינוי או בלידה.

אני מאחלת לך חיים טובים מאושרים ומענגים.

לחשבון האינסטגרם שלי​

אני מזמינה אותך להכנס לחשבון האינסטגרם שלי, שם אני מפרסמת מחשבות, עצות וטיפים לחיים בריאים ומיטיבים.